Additional information
| Rated Power | 150w RMS |
|---|---|
| Recommended Amplifier Power | 150w RMS |
| Rated Impedance | 8Ω |
| SPL (1w/1m) | 89dB |
| SPL Max | 114dB |
| Component | HF Silk dome tweeter – LF 5" Kevlar Paper |
| Dispersion | 110º |
| Enclosure | 9mm Birch Plywood |
| Finish | Black, White or custom colour |
| Pole Mount | M20 pole mount |
| Connectors | 2x Neutrik Speakon or 1x Phoenix |
| Flying Points | 4 x M6 Rear & Side (powerdrive 60 bracket) |
| Dimensions (HDW) | 206 x 146 x 112mm |
| Weight | 3kg |
| Frequency Response | 90Hz – 20KHz |
| Optional Extras | Binding Post Connector |







