Additional information
| Rated Power | 400w AES |
|---|---|
| Recommended Amplifier Power | 600w at 8Ω |
| Rated Impedance | 8Ω |
| SPL (1w/1m) | 102dB |
| SPL Max | 128dB |
| IP Rating | IP20 |
| Component | Woofer: 5x 5" woofer (32mm or 1.26" coil) |
| Enclosure | 12mm Birch Plywood |
| Wedge Angle | 10º |
| Finish | Black, White or custom colour |
| Pole Mount | 35mm tophat with M20 pole mount |
| Connectors | 2x Neutrik Speakon |
| Flying Points | 3x M10, Powerdrive 75 point |
| Dimensions (HDW) | 1000, 176, 168mm |
| Weight | 12kg |
| Frequency Response | 67Hz – 20KHz |







