Additional information
| Rated Impedance | 8Ω – 4Ω 4 channel, 8Ω Bridge |
|---|---|
| Enclosure | Steel Chassis |
| Finish | Black |
| Connectors | 4 x Neutrik Speakon output, 4 x neutrik XLR inputs with 2 x Neutrik XLR Stack out (ch's A & C) |
| Connectors (Power) | Neutrik Powercon True1 Input |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz ±0.5dB |
| Dimensions (HDW) | 483mm x 377mm x 44mm |
| Weight | 5.6kg |
| Optional Extras | Custom Colour Front Plate |





