Additional information
| Rated Power | 80w AES |
|---|---|
| Recommended Amplifier Power | 125w RMS |
| Rated Impedance | 8Ω on all drivers |
| SPL (1w/1m) | 88dB |
| SPL Max | 107dB |
| IP Rating | IP20 |
| Enclosure | 9mm Birch Plywood |
| Finish | Black, White or custom colour |
| Flying Points | 2x M8 bolts for use with Apt-CLF511B included with cabinet |
| Connectors | 4mm Binding post |
| Dimensions (HDW) | 225, 150, 155mm |
| Weight | 2kg |
| Frequency Response | 67Hz – 20KHz |







