Additional information
| Rated Power | Horn loaded 700w AES low mid (12" woofer 3" coil) |
|---|---|
| Rated Impedance | 8Ω on all drivers |
| SPL (1w/1m) | 101dB low mid |
| Dispersion | V40º x H60º |
| Enclosure | 15mm Birch plywood – Metal Grill Optional |
| Finish | Black, White or custom colour |
| Carrying | Metal Handles on either side of box, Metal Corner handles on top and bottom of box |
| Flying Points | 16 x M10 bolt points |
| Dimensions (HDW) | 900, 480, 430mm |
| Weight | 30kg |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz ±0.5dB |
| Optional Extras | NL8 Connectors |










